Cristiano Ronaldo Bulgarian forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Cristiano Ronaldo Bulgarian forum

Cristiano Ronaldo Bulgarian forum
 
ИндексИндекс  ЗбИжЗИЙЗбИжЗИЙ  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Моменти/Откази от книгата на Крис 1 част

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
L{}ver_girl
Admin
L{}ver_girl


Брой мнения : 21
Registration date : 01.11.2007

Моменти/Откази от книгата на Крис 1 част Empty
ПисанеЗаглавие: Моменти/Откази от книгата на Крис 1 част   Моменти/Откази от книгата на Крис 1 част Icon_minitimeПет Мар 28, 2008 11:05 am

Облози
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Моменти/Откази от книгата на Крис 1 част 1008415240
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Моменти/Откази от книгата на Крис 1 част 004164525


Една година след пристигането ми в Юнайтед,Алекс Фъргюсън ме предизвика да залагаме колко гола ще отбележа във всички мачове през този сезон.Това беше просто за забавление,но аз вярвам,че това беше и начин да ме окуражи.
Тогава загубих: бяхме се обзаложили,че ще вкарам 10,а аз успях да отбележа само 9!
Две години по-късно ние повторихме предизвикателството,но този път увеличихме броя на головете:от 9 на 15.Но,още веднъж,не спечелих.Вкарах 12 - на 3 гола разстояние от целта ми.Басът си е бас и в двата случая се опитах да му платя(няма да споменавам сумата,на която се бяхме обзаложили).Алекс Фъргюсън обаче отказа да вземе дори и пени(дори стотинка).
Тъй като третият път се смята за щастлив,в началото на миналия сезон се хванахме на бас отново.Оставихме броят на головете на 15,но сумата пари беше различна.Алекс предложи 100 паунда,аз исках да увелича цената и предложих 400 и той прие.Логично,аз бях този,който вдигна цената на облога,тъй като наистина смятах,че мога да го направя(б.а - да се справи със задачата).И успях.За първи път дори не ми се наложи да чакам края на сезона,за да победя Алекс Фъргюсън.На 4-ти февруари отбелязах 15-тия си гол за сезон срещу Тотнъм,в Лондон.Победата на Юнайтед беше най-важното,но повече оцених това и бях горд със себе си,че спечелих облога с моя велик мениджър.
В края на мача нямах възможността да се срещна и да говоря с Алекс Фъргюсън,тъй като трябваше да се присъединя към съотборниците ми от Португалския Национален отбор - Португалия имаше приятелски мач тогава в Лондон срещу Бразилия.Не можах да направя това(б.а. - да се види с Фърги) дори в следващите дни,тъй като се почувствах зле,беше ми лошо,имах грип с висока температура и това ми попречи да излизам от вкъщи,както и да участвам в ежедневните тренировъчни смени на Юнайтед за няколко дни.Около една седмица по-късно се върнах на тренировка и едва тогава имахме възможност да говорим. Алекс ми напомни за баса,който имахме,но моят отговор беше кратък и много ясен:"Квит сме!" От морална гледна точка не беше правилно да си искам парите от баса,след като той не взимаше своите от мен 2 години под ред.Затова и не трупам победи.
Не сме споменавали тази тема отново.Чух го в едно интервю да казва,че ще удвои залога на 20 гола,но никога не е отправял това предложение лично към мен.Ако го направи ще приема,разбира се,защото обичам предизвикателствата и смятам,че това няма да е трудно постижима цел за мен.До април вече бях отбелязал 18 гола,значи...Следващият сезон ще видим дали това число ще нарастне...?
Алекс Фъргюсън продължава да ме подкрепя много и аз имам огромен респект от него.Не мога да го кажа по друг начин(да твърдя друго).Ще бъде абсолютно нечестно за мен,ако не призная колко много се развих тук,както като футболист,така и като човек,откакто дойдох да работя тук с него.
Бях само на 18,когато пристигнах в Манчестър Юнайтед и продължавам да се подобрявам от тогава насам.Футболните ми амбиции винаги трябва да се постигат чрез самоподобряване,да играя на най-високо ниво и винаги да играя добре.По време на първата ми година не бях напълно способен да правя това,но през втората ми година,когато бях между 19 и 20 годишен,аз се развих много и от 20 до 21г. същото нещо се случи.Опитвах се,година след година,да покажа характера си,личността си.Вярвам,че сега всеки разбира кой е Кристияно Роналдо в деиствителност.Днес аз се чувствам пораснал,част от семейството на Манчестър Юнайтед,напълно приспособил се към групата и към клубния дух,както и към самия град.Щастлив съм.Научих много от моите колеги,които не само,че се отнасят към мен много добре,но и ме защитават.Всички-от най-възрастните до най-младите в отбора.Карлош Кейрош пристигна в Юнайтед една година след мен,но той също изигра много важна роля в моето развитие.Освен,че говорим на един и същ език,аз винаги мога на разчитам на неговата подкрепа.Той наистина е един от хората,които ми помагат много,които ми дават сила и с когото имам добри взаимоотнешения.
Мога гордо да кажа,но без да искам да звучи прехвалено(горделиво): прогресът ми е неоспорим,но той се дължи на моите критици,съотборници,опоненти и на треньори с велик опит.Вероятно,това е по-очевидно тази година,имайки предвид отличния успех на Манчестър и броя на отбелязаните от мен голове.Но като изключим това,наистина осъзнавам,че съм по-добър-както физически,така и тактически.Имам по-голям опит-подавам топката,когато трябва;тичам на спринт винаги,когато ми се отвори този шанс и решавам да стрелям винаги,когато изникне удобна възможност.Днес,определено имам по-добре обмислен футболен стил,което дължа на треньорите,с които работя-главно на Алекс Фъргюсън.
Доброто ми представяне през този сезон се дължи главно на комбинацията от тези фактори.Очевидно е,че опитът и подобрението,които придобих на Световното първенство в Германия също помогнаха.Смятам,че узрях доста по време на този период,основавайки се на напрежението,с което трябваше да се справя.Световното ми помогна много.Ясно ми е,че приносът ми не беше толкова голям,но научих няколко добри урока от участието ми.Научих се да живея с различен вид напрежение,а именно това,което е в резултат на медиите.
Сега,поглеждайки назад,си спомням,че очаквах с нетърпение началото на Световното първенство,където си мислех,че бих могъл да се докажа пред всички,тъй като това беше първият ми Световен шампионат.Може би това не беше добра идея и завърши с понижаване на самочувствието(увереността) ми.А може пък и да е завършило по добър начин,тъй като тук научих друг урок.Истината е,че сега съм много по-уравновесен,по-порастнал и съм развил невероятни способности за работа в екип.



Изготвил и превел от английски език:Еви(MAN_7_UTD)
Върнете се в началото Go down
https://cristianoronaldobg.bulgarianforum.net
RoNaLDo_GiRL

RoNaLDo_GiRL


Брой мнения : 6
Age : 30
Registration date : 02.11.2007

Моменти/Откази от книгата на Крис 1 част Empty
ПисанеЗаглавие: Моменти/Откази от книгата на Криско :)))   Моменти/Откази от книгата на Крис 1 част Icon_minitimeПон Мар 31, 2008 7:16 am

Много е яка тая книга искам я ! Но за съжеление в БГ я няма и сигорно няма да я има Sad ще съм много доволна ако тук я побликувате както тази 1-ва част ! Smile))) ще чакам Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.album.bg/ronaldo717
 
Моменти/Откази от книгата на Крис 1 част
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Cristiano Ronaldo Bulgarian forum :: CRISREESTYLE MAGAZINE.Нашето първо Онлайн списание !!! :: CRISFREESTYLE MAGAZINE 1Брой//28.03.2008Темите в броя/-
Идете на: